Piirijärjestöt

Ohessa KD:n piirijärjestöjen yhteystiedot. Piirijärjestöistä löydät lisää tietoa niiden omilta kotisivuilla. Sähköpostiosoitteet piirien toimihenkilöille ovat muotoa etunimi.sukunimi@kd.fi.

Helsingin piiri

Puheenjohtaja Tuulikki Tepora
Puh. 040 507 2895
tuulikki.tepora@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Riki Kuivalainen 
Puh. 044 352 5031 
riki.kuivalainen@kd.fi

Vaalipäällikkö Saara Ruokonen
Puh. 050 344 1563
saara.ruokonen@kd.fi

Uudenmaan piiri

Puheenjohtaja Jouko Jääskeläinen, Vantaa
Puh. 050 463 9501     
jouko.jaaskelainen@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Aira Sundbäck, Espoo
Puh. 050 326 4833
aira.sundback@kd.fi

Vaalipäällikkö Kristiina Drotár, Espoo
Puh. 0400 700 222
kristiina.drotar@kd.fi

Varsinais-Suomen piiri

Puheenjohtaja Tommy Björkskog, Naantali
Puh. 044 449 4262
tommy.bjorkskog@kd.fi

Piirisihteeri Jaana Shelby, Kaarina
Puh. 044 503 6867
jaana.shelby@kd.fi

Viestintäpäällikkö/nettijäsenrekisterin päivittäjä Jari Tulonen, Kaarina
Puh. 0500 909 100
jari.tulonen@kd.fi

Vaalipäällikkö Kimmo Jalonen, Paimio
Puh. 050 409 2280
kimmo.jalonen@kd.fi

Piiritoimisto:
Kupittaank. 108 as 2, 20810 TURKU

Satakunnan piiri

Puheenjohtaja Simo Korpela, Pori
Puh. 044 030 1050   
simo.korpela@kd.fi

Toiminnanjohtaja Johanna Vähäkainu, Pori
Puh. 050 522 3152
johanna.vahakainu@kd.fi

Piirisihteeri Jussi Kärmeranta, Pori
Puh. 044 558 0553
jussi.karmeranta@kd.fi

Vaalipäällikkö ja piirin nettijäsenrekisterin päivittäjä Markku Parkkali, Nakkila
Puh. 02 537 2482
markku.parkkali@kd.fi

Hämeen piiri

Puheenjohtaja Mirja Pöhö, Janakkala
Puh. 0400 712 331

mirja.poho@kd.fi 

Toiminnanjohtaja ja vaalipäällikkö Kalevi Rämö, Hämeenlinna
Puh. 050 300 7630
kalevi.ramo@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Nina Aitola, Hattula
Puh. 050 369 1010
nina.aitola@kd.fi

Pirkanmaan piiri

Puheenjohtaja Riitta Kuismanen, Pirkkala
Puh. 040 568 7936
riitta.kuismanen@kd.fi

Toiminnanjohtaja/nettijäsenrekisterin päivittäjä Markku Kortesmaa, Ylöjärvi
Puh. 0500 622 470
markku.kortesmaa@kd.fi

Vaalipäällikkö Harri Ahonen, Kangasala
Puh. 046 810 3301
harri.ahonen@kd.fi

Kymen piiri

Puheenjohtaja Ilpo Sientola, Lappeenranta
Puh. 040 412 3323
ilpo.sientola@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Kaisa Häkkinen-Paananen, Ruokolahti
Puh. 044 740 6010     
kaisa.hakkinen-paananen@kd.fi 

Vaalipäällikkö Tiina Hämäläinen, Kouvola
Puh. 0400 451 961
tiina.hamalainen@kd.fi

Etelä-Savon piiri

Puheenjohtaja Jouni Koskela, Savonlinna
Puh. 0400 188 825   
jouni.koskela@kd.fi  

Toiminnanjohtaja ja vaalipäällikkö Olavi Kietäväinen, Puumala
Puh. 0500 242 573       
olavi.kietavainen@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Mirja Paajanen, Mikkeli
Puh. 040 585 9727       
mirja.paajanen@kd.fi 

Pohjois-Karjalan piiri

Puheenjohtaja Maija Silvennoinen, Liperi
Puh. 040 596 7775
maija.silvennoinen@kd.fi   

Piirisihteeri Marja-Liisa Huisko, Juuka
Puh. 050 400 5820
marja-liisa.huisko@kd.fi

Vaalipäällikkö ja piirin nettijäsenrekisterin päivittäjä Satu Melkko, Rääkkylä
Puh. 045 131 2706   
satu.melkko@kd.fi

Pohjois-Savon piiri

Puheenjohtaja Tuomo Keinänen, Kuopio
Puh. 044 256 0658
tuomo.keinanen@kd.fi

Toiminnanjohtaja/nettijäsenrekisterin päivittäjä Raija Iskanius, Kuopio
Puh. 050 522 3928
raija.iskanius@kd.fi

Piirisihteeri Teija Lipponen, Kuopio
Puh. 040 758 0913
teija.lipponen@kd.fi 

Vaalipäällikkö Anita Hyttinen, Leppävirta
Puh. 040 768 3500
anita.hyttinen@kd.fi

Keski-Suomen piiri

Puheenjohtaja Kari Lahti, Jyväskylä
Puh. 040 840 4921      
kari.lahti@kd.fi

Piirisihteeri Henri Hedman, Konnevesi
Puh. 040 511 7231       
henri.hedman@kd.fi

Vaalipäällikkö Marko Luomala, Jyväskylä
Puh. 040 969 6982
marko.luomala@kd.fi

Piirin nettijäsenrekisterin päivittäjä Samuli Holopainen, Keuruu
Puh. 044 031 2355
samuli.holopainen@kd.fi

Etelä-Pohjanmaan piiri

Puheenjohtaja Kimmo Rantanen, Seinäjoki
Puh. 0400 749 777
kimmo.rantanen@kd.fi

Toiminnanjohtaja Päivi Isuls, Kristiinankaupunki
Puh. 0400 982 640
paivi.isuls@kd.fi

Vaalipäällikkö Matti Eilola, Seinäjoki
Puh. 040 769 2600
matti.eilola@kd.fi

Piirin nettijäsenrekisterin päivittäjä Milla-Maria Mäkiä, Kauhajoki
Puh. 046 654 7455
milla-maria.makia@kd.fi

Keski-Pohjanmaan piiri

Puheenjohtaja Juha Paananen, Kokkola
Puh. (06) 830 1264, 050 535 6733       
juha.paananen@kd.fi

Piirisihteeri/nettijäsenrekisterin päivittäjä Raija Mannberg-Hillilä, Kokkola
Puh. 050 548 5228, (06) 831 8874
raija.mannberg-hillila@kd.fi   

Vaalipäällikkö Juha Hakala, Kokkola
Puh. 020 718 2252
juha.hakala@kd.fi

Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun piiri

Puheenjohtaja ja Pohjois-Pohjanmaan vaalipäällikkö Leena Askeli, Kempele
Puh. 050 321 9199    
leena.askeli@kd.fi

Piirisihteeri ja Kainuun vaalipäällikkö/nettijäsenrekisterin päivittäjä Harri Klemetti, Kajaani
Puh. 040 523 4276
harri.klemetti@kd.fi

Lapin piiri

Puheenjohtaja Ossi Karjalainen, Kemi
Puh. 044 257 4135
ossi.karjalainen@kd.fi

Piirisihteeri Tauno Häkkinen, Keminmaa
Puh. 0400 293 118
tauno.hakkinen@kd.fi

Vaalipäällikkö Raimo Miettunen, Rovaniemi
Puh. 0400 470 717
raimo.miettunen@kd.fi

Piirin nettijäsenrekisterin päivittäjä Liisa Helistekangas, Rovaniemi
Puh. 0400 428 044
liisa.helistekangas@kd.fi